Upratovací vozík pomôže pri upratovaní

Upratovací vozík pomôže pri upratovaní

Upratovací vozík umožňuje upratovačke upratať priestor za kratší čas a odkladacie miesta na vozíku, dovoľujú mať po ruke všetky potrebné upratovacie pomôcky. Na každý druh čistenia tak môže použiť správne upratovacie pomôcky. Hodí sa to aj v týchto ťažkých časom, kedy je nutné mať pri sebe nielen klasické čistiace prostriedky, ale aj dezinfekciu. Ak sa upratuje bez vozíka, je to ťažšie, pre všetky potrebné upratovacie pomôcky musí upratovačka odbiehať. Skrátka niet nad kvalitný upratovací vozík. Najväčšie výhody upratovacieho vozíka:

– mop sa nežmýka rukami ale žmýkačom, z hladiska hygieny je to nevyhnutné

– odkladacie miesta na upratovacom vozíku umožňujú mať všetky potrebné upratovacie pomôcky po ruke

– ak je na upratovacom vozíku aj držiak vreca, umožňuje upratovačke vysypať odpadkové koše, šetrí jej to čas a námahu, nakoľko prechádzať po kanceláriách s vrecom v jednej ruke je nielen časovo náročné, ale hrozí aj pretrhnutie vreca a vysypanie jeho obsahu na podlahu

– niektoré upratovacie vozíky majú okrem vedier určených na vyplachovanie mopu, aj malé 6 litrové vedrá, ktoré sú určené na umývanie stolov, poličiek, kľučiek a ostatného zariadenia

Upratovací vozík pomáha aj pri dezinfekcii

Upratovací vozík poskytuje dostatok miesta na odkladanie pomôcok, čistiacich prostriedkov aj dezinfekcie. Na vozíkoch sú košíky určené na odloženie pomôcok alebo poličky na ktoré sa môžu uložiť dezinfekčné prípravky. Či už sa upratovačka nachádza v kancelárii, na schodisku alebo toalete, má vždy pri sebe upratovacie pomôcky a dezinfekciu. Na upratovacom vozíku je dostatok miesta aj na odloženie papierových utierok alebo roliek toaletného papiera, ktorý sa dopĺňa do zásobníkov. Je veľkou výhodou, že nemusí zakaždým odbiehať po niečo do skladu, vždy má všetko potrebné pri sebe. Upratovačka väčšinou ako prvé poumýva stoly a ostatný nábytok, potom vysype odpad z košov a na koniec umyje alebo povysáva podlahu. Ak nemá upratovací vozík, robí všetko postupne a po potrebné náčinie musí odbiehať. Ak má upratovací vozík, všetko komfortne a rýchlo urobí jednou cestou.

Na malý priestor malý vozík

Malý vozík je možné zobrať do ruky ako klasické vedro, takže je možné s ním umývať podlahu aj v členitých priestoroch. Je ideálny na umývanie schodísk, bytových domov, kancelárií, firiem, dielní, chodieb ale aj väčších budov. Jeho veľkou výhodou je to, že je malý a teda sa ľahko dá uskladniť na malom mieste, napríklad aj v kúte na toalete. Dokonalú hygienu zaručuje prepážka, ktorá je umiestnená uprostred. Oddeľuje čistú vodu od tej, kde sa vyplachuje a žmýka mop. Vďaka tomu zostáva jedna časť s čistou vodou a v druhej je špinavá voda od vyplachovania. Toto je práve dôvod, prečo je niekde podlaha čistá a ligoce sa po umytí a inde zostávajú lízance a šedý závoj. Čiže vozík zaručuje podlahu bez fľakov a šmúh. Bez vozíka po zaschnutí ostávajú po zaschnutí povlaky a fľaky.

Objem upratovacieho vozíka je 20 litrov. Žmýkač, ktorý sa dá ľahko oddeliť od vozíka, zjednodušuje žmýkanie a vyplachovanie mopu. Nízka hmotnosť vozíka (2,5kg) ho predurčuje na upratovanie v členitých priestoroch. Obľúbili si ho aj gazdinky, ktoré si už pri čistení rodinného domu ani nevedia predstaviť umývanie podlahy iným spôsobom.

Na veľký priestor veľký vozík

Ak je niekde okrem umývania podlahy potrebné aj umývať stoly, poličky alebo vysýpať odpad z košov v kanceláriách, je lepšie si vybrať veľký vozík, ktorý poskytuje dostatok miesta na odloženie všetkého potrebného náčinia. Na týchto vozíkoch je horná obruč, na ktorú sa natiahne vrece a na spodku vozíka je umiestnený rošt, ktorý udrží aj ťažší obsah naplneného vreca s odpadom. Čiže je to riešenie all-in-one. Upratovací vozík Object má 2 veľké vedrá na umývanie podlahy a ďalšie 2 menšie vedrá, ktoré slúžia na umývanie stolov a zariadenia. Má aj spomínaný držiak na vrece s obsahom 120 litrov a 3 odkladacie police. Tieto police poskytujú miesto na prenášanie upratovacích pomôcok, čistiacich prostriedkov, prípadne na hyg. materiál, ktorý je potrebné dopĺňať na toalety, napríklad toaletný papier, papierové utierky, tekuté mydlo.