Skok na obsah stránky, Hlavná stránka webu, Mapa webu

Víno Nitra

Obsah stránky je určený pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem,
že mám viac ako 18 rokov

Víno Nitra ako súčasť Nitrianskeho vínneho festivalu

2. 10. 2012 / Udalosti

V rodnom kraji vín značky Víno Nitra sa začiatkom novembra tohto roku zrodí tradícia nového vinárskeho podujatia – Nitrianskeho vínneho festivalu. Vinárstvo Víno Nitra nesmie pri tejto významnej udalosti chýbať.

Počas dvoch festivalových dní - v piatok 9. novembra (od 13. do 22. hod.) a v sobotu 10. novembra (od 10. do 22. hod.) sa pre priateľov a milovníkov lahodného vínneho moku otvorí146 pivníc v 24 obciach roztrúsených po nitrianskej vinohradníckej oblasti.

Prvý ročník Nitrianskeho vínneho festivalu ponúkne množstvo pôžitkov i prekvapení. V prvom rade to budú degustácie vynikajúcich vín z ponitrianskeho regiónu a pre porovnanie aj z iných oblastí Slovenska a Moravy. Okrem samotnej degustácie lahodného moku budú môcť účastníci preniknúť do tajov jeho výroby a navštívia i pivnice a pivničky, ktorých prah verejnosť nikdy neprekročila.

Pivnica pod Zoborom patriaca vinárstvu Víno Nitra pohostí účastníkov festivalu tým najlepším, čo vo svojej kolekcii má. Znalci sa iste potešia degustácii medzinárodne oceňovaného šumivého vína z kolekcie Sekt Pálffy methóde Classique, či tichého bieleho vína Tramín červený bobuľový výber 2009, ktorý je zaradený aj v Národnom salóne vín Slovenskej republiky.

V ponuke vín určite nesmú chýbať ani svieže, čerstvo vyrobené Mladé vína z ročníka 2012.  

 

Späť na výpis aktualít a tlačových správ

Ďalšie tlačové správy

Vyhľadávanie

Rýchle kontakty

Kontaktné informácie