Skok na obsah stránky, Hlavná stránka webu, Mapa webu

Víno Nitra

Obsah stránky je určený pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem,
že mám viac ako 18 rokov

Slovenské mladé vína 2010 prichádzajú!

1. 11. 2010 / Udalosti

A je to tu! Prvý novembrový pondelok prišlo na trh mladé víno 2010. Toho roku sa slovenské víno rodilo za nepriazne počasia, takpovediac napriek počasiu. O to viac je však toto víno cennejšie. Symbolizuje životaschopnosť a silu vínnej révy, ako aj veľké odhodlanie slovenských vinohradníkov uchrániť úrodu pred nástrahami premenlivého počasia. Sme hrdí, že Vám môžeme predstaviť tohtoročnú kolekciu mladých vín troch odrôd Irsai Oliver, Müller Thurgau a Pinot Noir, ktoré Vás očaria svojou sviežosťou a hravosťou.

Naše mladé vína:

Pinot Noir, ružové, polosuché

Tejto klasickej, svetovej odrode vďačí naše rosé za modernú, svetlo lososovú farbu s ružovými odleskami. Je to krehké víno, s vôňou a chuťou záhradných jahôdok. Čistý dojem a svieže kyseliny vyzdvihujú jeho mladosť.

Zbytkový cukor: 10,5 g/l
Celkové kyseliny: 6,4 g/l
Alkohol: 12,0 obj. %

Irsai Oliver, biele, suché

Ľahké víno s južanským rodokmeňom sa najlepšie konzumuje mladé, keď svojim omamným hroznovým buketom privádza do rozpakov najmä dámy...

Zbytkový cukor: 1,2 g/l
Celkové kyseliny: 6,2 g/l
Alkohol: 11,5 obj. % 

Müller Thurgau, biele, suché

Jemne kvetinovo-lipová aróma so sviežou chuťou, ktorá je najintenzívnejšia v jeho prvom roku života. Právom ho považujeme za nestora medzi mladými vínami.

Zbytkový cukor: 2,9 g/l
Celkové kyseliny: 5,6 g/l
Alkohol: 11,7 obj. %      

Naše mladé vína si môžete zakúpiť celoslovensky v sieťach TESCO a Carrefour, regionálne v sieťach COOP Jednota a CBA.  Do pozornosti tiež dávame naše podnikové predajne, ktorých zoznam môžete nájsť tu: kliknúť sem.  

 

Späť na výpis aktualít a tlačových správ

Ďalšie tlačové správy

Vyhľadávanie

Rýchle kontakty

Kontaktné informácie