Skok na obsah stránky, Hlavná stránka webu, Mapa webu

Víno Nitra

Obsah stránky je určený pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem,
že mám viac ako 18 rokov

Mladé vína na trhu už prvý novembrový pondelok!

31. 10. 2009 / Udalosti

Prvý novembrový pondelok začíname s predajom mladých vín, ročník 2009! Víno Nitra pripravilo pre všetkých milovníkov mladých vín 3 nasledujúce odrody: Irsai Oliver, Müller Thurgau a Pinot Noir.

Mladé vína začínajú rezonovať v ušiach a v chuťových pohárikoch milovníkov vína posledné roky čoraz častejšie. Nie každý je však ich nadšencom, keďže ide o vína s veľmi špecifickým nádychom a chuťou. Určite ich nemožno radiť k „veľkým vínam“, ktoré majú aj po dlhých rokoch stále čo ponúknuť. Ich čaro naopak spočíva v sviežosti a aróme, ktorá dokáže pekne pomútiť hlavu. 

Mladé vína sú po burčiaku prvou predzvesťou toho, čo prinesie nový ročník, keďže v čase uvedenia na trh sa spravidla ostatné vína ešte len čistia, či dokonca kvasia, aby vznikol nápoj hrdý, dokonale schopný svojou mohutnosťou provokovať chuťové poháriky dlhú dobu.

Mladé vína nám však ukazujú už mnohé z toho, čo nový ročník prináša. Popularita mladých vín je vo svete veľká, o čom svedčí aj ich veľké množstvo názvov. Tak napríklad u susedov spoza Moravy sa tieto vína nazývajú Svatomartinské, či vo Francúzsku vystupujú pod známym pojmom Beaujolais. Takéto vína sú vyrobené z odrôd, ktoré zrejú už na konci augusta, ako napríklad Irsai Oliver, Müller Thurgau, či Svätovavrinecké.

V poslednej dobe sme tiež svedkami rozmachu ružových vín. Aj preto sme sa rozhodli, že jedno z našich troch mladých vín bude rosé. Rosé a mladé vína sa totiž veľmi dobre dopĺňajú, pretože základným poznatkom mladých vín je ich pikantná kyselinka a nádherný ovocný buket, anglicky vystihnuteľné výrazom: „So fresh and fruity“.

A to najdôležitejšie: mladé vína nepatria do archívu, ale sú určené na rýchlu priamu spotrebu.:)

Autor: Ing. Jerguš Hajdučík

Naše mladé vína možno zakúpiť v reťazcoch, v podnikových predajniach a taktiež v našom e-shope.

Späť na výpis aktualít a tlačových správ

Ďalšie tlačové správy

Vyhľadávanie

Rýchle kontakty

Kontaktné informácie