Skok na obsah stránky, Hlavná stránka webu, Mapa webu

Víno Nitra

Obsah stránky je určený pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem,
že mám viac ako 18 rokov

Súťaž slovenských vín, AGROVÍNO 2014, už má svojich víťazov.

16. 4. 2014 / Aktuality

Tých najlepších spomedzi slovenských vín vybrali 8.apríla 2014 na XVIII. ročníku súťaže slovenských vín, AGROVÍNO 2014. Súťaž, ktorá je zároveň nominačnou výstavou Národného salónu vín SR 2014, organizuje spoločnosť Víno Nitra už niekoľko rokov. Udalosť sa konala v Divadle Andreja Bagara v Nitre za početnej účasti vinárov z celého Slovenska, odborných degustátorov a skvelých lahôdok vo fľaši.

Slovenskú špičku vyberali odborníci.

Usporiadateľmi a odbornými garantmi boli Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku a Zväz vinohradníkov Slovenska spolu hlavným organizátorom vinárstvom Víno Nitra. Na čele s predsedom hlavnej poroty Prof. Ing. Fedorom Malíkom, DrSc., tiež garantom NSV SR Ing. Ľubomírom Vitekom a aj samotným riaditeľom súťaže - JUDr. Igorom Mancelom hodnotili aj ďalší poprední vinárski odborníci.

Prihlásených 36 súťažiacich vinárstiev z celého Slovenska zaslalo 255 vzoriek svojich najkvalitnejších vín. Členovia piatich hodnotiacich komisií počas degustácií vyberali 100 bodovým systémom, anonymne, v siedmych nasledovných kategóriách:

1. Vína tiché suché biele (do 4 G/L zvyškového cukru)

2. Vína tiché biele (polosuché, polosladké)

3. Vína tiché ružové (suché, polosuché, polosladké)

4. Vína tiché červené (suché, polosuché, polosladké)

5. Prírodné sladké, všetky farby (nad 45 G/L zvyškového cukru)

6. Tokajské vína

7. Šumivé vína.

Šampión výstavy AGROVÍNO 2014

Za každú zo siedmych spomínaných kategórií bol menovaný aj jej víťaz. Udelených bolo 77 zlatých a strieborných medialí v jednotlivých kategóriách a jeden hlavný víťaz „Šampión výstavy AGROVÍNO 2014“ , ktorý v základnom hodnotení získal najväčší počet bodov.

Zástupca organizátora vinárstva Víno Nitra, Jozef Adamovič, objasňuje viac o súťažných vínach, „vyberať medzi slovenskými vínami sa stáva za posledné roky veľmi náročnou úlohou. Rok 2014 sa ešte len začal a viaceré slovenské vinárstva slávia úspechy na medzinárodných súťažiach po celom svete a v porovnaní s tými zahraničnými je konkurencie schopnosť našich slovenských vín čoraz vyššia. Nielen ako organizátor súťaže sme veľkými podporovateľmi našich výrobcov a radi prispievame k propagácii kvalitných vín zo slovenskej produkcie.“

Oficiálne výsledky súťaže možno nájsť v časti našej webovej stránky s názvom NA STIAHNUTIE.

Späť na výpis aktualít a tlačových správ

Ďalšie tlačové správy

Vyhľadávanie

Rýchle kontakty

Kontaktné informácie