Skok na obsah stránky, Hlavná stránka webu, Mapa webu

Víno Nitra

Obsah stránky je určený pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem,
že mám viac ako 18 rokov

Náš úspech v Národnom salóne vín Slovenskej republiky 2011

15. 11. 2011 / Aktuality

V dňoch 27.-28. júna 2011 sa uskutočnil šiesty ročník vinárskej súťaže Národný salón vín, ktorá  je vyvrcholením súpolenia slovenských výrobcov vína.  Jej cieľom je vybrať sto najlepších slovenských vín pre ročník 2011/2012 a predstaviť ich ako laickej tak i odbornej verejnosti. Vína nie je možné prihlásiť do súťaže priamo, ale len cez nominačné výstavy, ktorých sa v tomto roku konalo 17. Do súťaže bolo prihlásených 348 vzoriek od 61 vinárov zo všetkých vinohradníckych oblastí Slovenska. 

Národný salón vín ukazuje ľuďom len to najlepšie čo sa u nás dopestuje a vyrobí, a preto má ocenenie z neho vysokú hodnotu. Národný salón vín SR sa stal ukazovateľom kvality nielen slovenských vín a vinárov, ale aj celého slovenského vinohradníckeho regiónu.

Vína sa hodnotili v ôsmich kategóriách: vína biele tiché suché, polosuché a polosladké, prírodne sladké, šumivé, tokajské, tiché ružové suché, polosuché a polosladké, červené tiché suché, polosuché a polosladké. V záujme najvyššej objektivity sa každé hodnotilo v dvoch nezávislých komisiách.

V stovke najlepších slovenských vín sme získali tri umiestnenia s nasledujúcimi reprezentantmi:

  • Dunaj, hrozienkový výber ročník 2009
  • Tramín červený bobuľový výber ročník 2009
  • Sekt Pálffy, akostné šumivé víno

Veríme, že aj tento úspechu prispeje k zvyšovaniu dobrého renomé nitrianskych vín. Veď vinárstvo a vinohradníctvo sú s mestom Nitra a jeho históriou nerozlučne späté.

Späť na výpis aktualít a tlačových správ

Ďalšie tlačové správy

Vyhľadávanie

Rýchle kontakty

Kontaktné informácie