Skok na obsah stránky, Hlavná stránka webu, Mapa webu

Víno Nitra

Obsah stránky je určený pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem,
že mám viac ako 18 rokov

Najlepšie zahraničné víno na Valtických vínnych trhoch je z Nitry!

20. 4. 2010 / Aktuality

Valtické vínne trhy patria medzi najstaršie a zároveň aj najprestížnejšie vinárske súťaže v Českej republike. Tento rok sa na súťaž prihlásilo 151 vinárskych spoločností, ktoré prihlásili celkovo 911 vín.

43.ročník Valtických vínnych trhov prilákal nielen moravských vinárov, ktorí do súťaže priniesli celkovo 658 vín, ale aj vinárov zo Slovenska a z Rakúska, či vína z Južnej Afriky, Španielska alebo Nového Zélandu.

V kategórii zahraničných vín sa víťazom stal slovenský Tramín červený, bobuľový výber, ročník 2008, od spoločnosti Víno Nitra. Tým pádom si Víno Nitra zo súťaže odnieslo cenu „Pohár starostu mesta Valtíc“. Víno bolo pôvodom z Nitrianskej vinohradníckej oblasti, pričom jeho cukornatosť dosahovala pri zbere 26˚NM! Na zdravie priatelia! 

Okrem ocenenia za najlepšie zahraničné víno zvíťazilo Víno Nitra aj v kategórii sektov za svoj sekt Pálffy, extra suché, ktorý si zo súťaže odniesol zlatú medailu. Víno Nitra je na Slovensku najväčším výrobcom sektov vyrábaných klasickou metódou zrenia vo fľaši.

Späť na výpis aktualít a tlačových správ

Ďalšie tlačové správy

Vyhľadávanie

Rýchle kontakty

Kontaktné informácie